Jedzenie

Czy deser zawsze musi być przewidywalny?

Oczywiście, że nie! Żyjemy w świecie, gdzie zwykłe desery takie jak budyń, czy galaretka z owocami schodzą na dalszy plan. Nic w tym dziwnego – ciągle dążymy do urozmaiceń i poszukiwania nowych smaków.

Często chcemy zjeść coś słodkiego, ale niekoniecznie sklepowego. Pomagają nam w tym liczne propozycje w Internecie pokazywane na portalach społecznościowych. Zdrowy tryb życia to moda, która powinna nam towarzyszyć zawsze. Jaki jednak deser wybrać, by zaskoczyć siebie i gości? Z pomocą przychodzi nam… owsianka. Tak, właśnie ona.

Odczarowana, nocna owsianka dla przełamania deserowej rutyny

Czas by owsianka nie kojarzyła się tylko z nudnym daniem. Czasami jest ona nawet znienawidzona, ponieważ podawana w dzieciństwie na mleku, bez dodatków, mogła stać się przykrym posiłkiem.

Idealną alternatywą dla zdrowego deseru jest nocna owsianka. Jest ona szybka, smaczna, wzbogacona o składniki odżywcze i witaminy, a przy tym słodka i dobrze zaspokoi nasze zapotrzebowanie na coś słodkiego.

Tutaj przepis na mniej popularny deser z serwisu dine.pl – jak przygotować babkę ziemniaczaną doskonałą na deser lub obiad?

Do przygotowania nocnej owsianki o smaku czekoladowym potrzebujemy

  • 50g płatków owsianych
  • 200ml mleka + dodatkowo 2 łyżki mleka lub napoju roślinnego, np. ryżowego lub kokosowego
  • 2 łyżeczki syropu z agawy
  • 1 łyżeczkę kakao
  • 1 kostkę czekolady
  • 2 łyżeczki odżywki białkowej (opcjonalnie)

Deser zaczynamy od ugotowania płatków owsianych w mleku. Gotujemy aż do uzyskania gęstej konsystencji wraz z syropem z agawy, kakao i odżywką białkową.

Następnie całość przelewamy do miseczki, studzimy i wkładamy na godzinę do lodówki. Po tym czasie rozpuszczamy 1 kostkę czekolady w 2 łyżkach mleka i polewamy owsiankę.

Deser wstawiamy do lodówki na całą noc, by był zwarty. Na drugi dzień delektujemy się pysznym smakiem nocnej owsianki.

Similar Posts