Pozostałe

Dlaczego ważne jest stworzenie strony www restauracji?

Jeżeli prowadzisz biznes w branży gastronomicznej z pewnością wiesz, jak ważna jest dobrze działająca strona Twojej restauracji.

Jak zrobić stronę internetową restauracji?

Nowoczesna strona www dla restauracji ma nie tylko zachęcić do odwiedzenia danego miejsca, ale również ułatwić zamawianie jedzenia online i zapewnić łatwy dostęp do informacji o menu, godzinach otwarcia, lokalizacji oraz ocenach klientów.

Co ważne do strony www restauracji powinna być dodana opcja zamawiania przez nią.

Ile może kosztować strona internetowa restauracji?

Cena strony internetowej zależy od wkładu pracy osoby technicznej oraz tego czy strona jest tworzona na gotowym szablonie, czy od zera jako dedykowana dla restauracji. Jeżeli jest gotowy szablon strony internetowej to może być to tańsza, ale i często bardziej bezpieczna opcja. Ceny zaczynają się wraz z integracjami już od kilkuset złotych.

W skład wyceny wchodzą takie elementy jak:

  • projektowanie stron internetowych;
  • stworzenie strony internetowej;
  • utrzymanie strony internetowej.

Do tworzenia strony internetowej dla restauracji firma może potrzebować od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko jest zależne od skali projektu oraz liczby detali, które muszą być uwzględnione.

Jakie mogą być słabe strony internetowe restauracji?

Na słabej stronie restauracji nie można się odnaleźć. Niezwykle ważna jest responsywność. Strony internetowe powinny automatycznie dostosowywać się do rozmiaru ekranu, na którym są wyświetlane. Nie ważne czy strony www restauracji są otwierane na smartfonie, tablecie czy komputerze stacjonarnym. Musi być to estetyczne i łatwe w obsłudze.

Strona www restauracji nie może być ciężka w obsłudze. Powinna być łatwa dla obsługi nawet dla osób, które nie mają zbyt wiele wspólnego z technologią. Mowa tutaj o łatwości nawigacji, prostym i zrozumiałym języku, oznaczeniach i przyciskach, odpowiednim układzie i kompatybilności.

Ważne, aby w Twojej restauracji strona nie była przestarzała. Mowa tutaj o takich elementach jak: wygląd, jak i funkcjonalność. Szablony strony internetowej, które są najbardziej popularne cechuje minimalizm, czysty design, responsywność, szybkość ładowania, interaktywne elementy, łatwość nawigacji, bezpieczeństwo, zoptymalizowanie pod SEO, nowoczesna paleta kolorów oraz typografia. Istotne może okazać się również pokazanie się w mediach społecznościowych oraz Google. Przykładowo wizytówka firmy może pomóc lokalizacji restauracji wybić się wśród konkurencji.

Na Twojej stronie warto zadbać o estetyczne menu restauracji w formie PDF lub podstrony. Polecane jest dodanie zdjęcia potraw i regularne aktualizacje strony.

Jak się zamawia w restauracji?

Obecnie równie częste co zamówienia w lokalu są zamówienia online. Mogą się one odbywać przez aplikacje do tego dedykowane lub właśnie stronę www. Alternatywą jest numer na stronie i rozmowa telefoniczna. Projektując stronę www warto jednak wybrać tę z systemem zamówień online. 

Dodatkową ciekawą opcją są rezerwacje online stolika w restauracji. To bardzo wygodne rozwiązanie dla klienta, ale i dla firmy. Ważny jest plugin do płatności online. Warto wybrać najbardziej popularne rozwiązania jak BLIK; szybki przelew czy płatność przy odbiorze. Potencjalni klienci zwracają sporą uwagę na liczbę możliwości oraz bezpieczeństwo transakcji. 

Czy na restauracji można zarobić?

Oczywiście restauracja może stać się dobrym źródłem dochodu. Niezwykle ważna jest jakość jedzenia i obsługi. Własna strona internetowa może też pomóc w zarabianiu. Niezwykle ważne są opinie klientów tak, aby dobrze wypaść na tle konkurencji.

Jakie informacje powinny według Was znajdować się na stronie internetowej restauracji?

Similar Posts