Pozostałe

Jak zastosować folię aluminiową w domu? 5 propozycji

Folia aluminiowa kojarzy się przede wszystkim z możliwością zapakowania w nią żywności. Dzięki niej przedłużysz świeżość produktów bądź je upieczesz. Jak się okazuje, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom folia aluminiowa ma również wiele innych domowych zastosowań, wykraczających poza kuchenne. W czym dokładnie może pomóc? Przeczytasz o tym poniżej.

Sposób na upały

Dzięki zdolności odbijania ciepła folia aluminiowa może stać się sprzymierzeńcem podczas walki z upałem. Warto wykorzystać tę właściwość, zakrywając nią okno w gorące dni. Matową stronę produktu należy umieścić w kierunku wnętrza. Folia aluminiowa będzie odbijała światło słoneczne i w ten sposób zmniejszała temperaturę w budynku. Tej metody ochładzania nie należy stosować w pobliżu ruchliwych ulic, by nie oślepić w ten sposób kierowców.

Metoda na ocieplenie wnętrza

Folia pomaga nie tylko podczas upałów, ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem pomieszczenia. Wzmacnia również działanie kaloryfera. Wystarczy owinąć folią tekturę, a następnie umieścić ją za grzejnikiem. W ten sposób można uzyskać lepszą efektywność ogrzewania w domu lub mieszkaniu.

Skuteczne usuwanie rdzy

Z pomocą omawianego produktu pozbędziesz się również rdzy z metalowych powierzchni. Wystarczy, że urwiesz kawałek folii i go zgnieciesz, a następnie potrzesz nim zardzawione miejsca. W ten sposób nieestetyczna warstwa rdzy szybko zniknie.

Czyszczenie przypalonych garnków

Jeśli zdarzyło Ci się przypalić garnek lub patelnię, w walce z przypaleniem pomoże Ci folia aluminiowa z dodatkiem płynu do naczyń. Możesz uformować ją w kulkę, a następnie pozbyć się przypalenia, delikatnie pocierając powierzchnię garnka. Nie musisz mocno szorować i niszczyć w ten sposób naczynia.

Foremki do pieczenia

Ze względu na elastyczność folia aluminiowa doskonale nadaje się do uformowania w dowolne kształty. Aby foremki były jak najbardziej trwałe, najlepiej zdecydować się na kilka warstw folii, a nie jedną. Dzięki takim formom przygotujesz wypieki o nietuzinkowym wyglądzie, bez ograniczania się wyłącznie do kształtów dostępnych w sklepach.

Wytrzymałą folię aluminiową, sprawdzającą się w wielu sferach domowego życia, znajdziesz m.in. w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne. Zachęcamy do korzystania z produktu nie tylko w standardowy sposób, lecz także do odkrywania co dzień jego mniej typowych możliwości.

Similar Posts