Dieta

Powody, dla których warto skorzystać z cateringu pudełkowego

Bez dwóch zdań każda dieta pudełkowa jest w stanie pozytywnie cię zaskoczyć, zwłaszcza jeśli sam nigdy z czegoś takiego nie korzystałeś i nie wiesz nawet, na czym to do końca polega. Założenia są proste. W ramach cateringu dietetycznego każdego dnia otrzymujesz zestaw składający się z pięciu prawidłowo zbilansowanych posiłków. Jeżeli jednak nie jesteś przyzwyczajony do tak częstego jedzenia albo np. nie masz czasu na to, by rzeczywiście sięgać po jedzenie co trzy godziny możesz wybrać dla siebie inny wariant diety. To tylko jedna z zalet cateringu dietetycznego. A oto kolejne:

1. Indywidualne dopasowanie diety


W sumie ten podpunkt dość mocno wiąże się z tym, o czym powiedzieliśmy sobie przed chwilą. Nawet jeśli razem z kolegą czy koleżanką skorzystacie z usług tej samej firmy cateringowej, może się okazać, że otrzymane przez was ostatecznie diety będą wyglądać zupełnie inaczej. Nie ma bowiem jednego idealnego jadłospisu odchudzającego dla wszystkich. Aby móc redukować wagę, trzeba przede wszystkim zadbać o to, by dieta miała odpowiednią kaloryczność, dopasowaną do wieku, płci, wzrostu, wagi, a także i stylu życia danej osoby. Ty na szczęście dopasowaniem nie musisz się przejmować. Zgłaszasz się po prostu do firmy cateringowej, a pracujące w niej osoby przeprowadzają z tobą wywiad lub dają ci do wypełnienia kilka ankiet, aby następnie zaproponować ci właściwą opcję żywieniową. Dieta jest też dostosowana do twojego stanu zdrowia. Jeżeli masz jakiekolwiek alergie czy nietolerancje, po prostu o nich piszesz, by twoja dieta pudełkowa nie zawierała pokarmów, jakich nie wolno ci jeść. Nawet twoje preferencje żywieniowe mają tu znaczenie. Jeżeli nie chcesz jeść mięsa, nie musisz tego robić. Zaznaczasz po prostu opcję diety wegetariańskiej lub wegańskiej i cieszysz się smakiem potraw tworzonych na bazie samych roślin.

2. Sposób na prowadzenie zdrowej i odchudzającej diety


Chęć zbicia wagi jest oczywiście głównym powodem, dla którego ludzie wykupuję dla siebie diety pudełkowe, jednakże warto tu zaznaczyć, że na takiej diecie nie tylko będziesz chudnąć, ale przede wszystkim zaczniesz zdrowo się odżywiać, co jest nawet ważniejsze. Nareszcie twój jadłospis zostanie właściwie zbilansowany. Posiłki opracowywane przez sztab dietetyków i innych specjalistów od spraw żywienia okażą się w stu procentach wartościowe, bo będą składać się ze wszystkich kluczowych substancji odżywczych, jakich potrzebujesz do życia. Nie dość, że będziesz chudnąć, to przy okazji zadbasz o siebie holistycznie. Nawet nie będziesz mieć ochoty na podjadanie niezdrowych wyrobów, bo przekonasz się do tego, że zdrowe jedzenie jest smaczne. Dieta pudełkowa może okazać się znakomitym początkiem przygody z nowym trybem żywienia. Nareszcie nauczysz się, co jest zdrowe, a co nie. Wyrobione nawyki przeniesiesz później do swojej codzienności, gdy już zakończysz współpracę z cateringiem pudełkowym, a to pozwoli ci na utrzymywanie zdobytej wagi i ciągłe prawidłowe dbanie o własne zdrowie.

3. Olbrzymia wygoda


Wygoda wynikająca z kilku różnych aspektów, wśród których najważniejszą rolę odgrywa jednak oszczędność czasu. Wszyscy ludzie narzekają przecież na to, że mają go za mało. Każdy chciałby, by jego doba była przynajmniej dwukrotnie dłuższa, aby mógł zrobić w niej wszystko to, co rzeczywiście chciałby zrobić. A jesteś w stanie zyskać dodatkową godzinę każdego dnia. Wystarczy, że już nigdy więcej nie będziesz musiał gotować, bo catering pudełkowy zrobi to za ciebie. Nie dość, że unikniesz stania przy garnkach, które już samo w sobie bywa niezwykle czasochłonne, to oprócz tego ograniczysz częstotliwość robienia zakupów, bo nie będziesz musiał robić dla siebie praktycznie żadnych zakupów spożywczych. Wygoda wynika też z tego, że dieta pudełkowa zawsze jest dostarczana prosto pod wskazany w zamówieniu adres. Posiłki możesz więc odbierać w domu albo nawet… w swojej pracy!

Similar Posts