Kulinaria

Tort na Komunię Świętą, czyli jaki? Oto kilka inspiracji!

Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i jego bliskich. Dobrym zwyczajem jest organizowanie z tej okazji przyjęcia – stanowi doskonałą okazję do celebracji tej chwili i spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zwykle spotkanie ma formę uroczystego obiadu z deserem – warto urozmaicić je okolicznościowym i przyciągającym uwagę tortem!

Jak wybrać tort komunijny?

Obecnie w cukierniach można wybierać spośród szeregu kształtów, kolorów, smaków czy dekoracji, jeśli chodzi o torty z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziecka. Warto zadbać o to, aby styl ciasta współgrał z wystrojem Sali, stołu czy ogólnie charakterem przyjęcia. Bardzo popularne stały się ostatnio artystyczne torty na zamówienie. Piaseczno to jedna z miejscowości w okolicach Warszawy, w której zamówisz taki deser w przystępnej cenie.

Kolorystyka tortu – jakie składniki pomogą uzyskać idealny efekt?

Z reguły torty komunijne są białe lub po prostu jasne, choć nie jest to żadnym formalnym wymogiem. Biel jednak mocno kojarzy się z uroczystą, świąteczną atmosferą, a taka zwykle towarzyszy Pierwszej Komunii. Białe wykończenie zwykle powstaje z masy cukrowej, która dodatkowo nadaje całości elegancji.

Jeśli zaproszeni goście nie przepadają na słodkimi masami, można je zastąpić np.:

  • bitą śmietaną,
  • jasnym żelem,
  • białą czekoladą.

Pomysły na dekorację tortu na Komunię

Tutaj można puścić wodze wyobraźni, choć jest kilka symboli, które najczęściej cukiernie wykorzystują na komunijnych wypiekach. Poza kwiatami, wstążkami czy figurkami aniołków często jest to motyw kielicha, hostii czy gałązki mirtu. Dekoracje w złotym, srebrnym czy perłowym kolorze idealnie dopełnią charakteru uroczystości i sprawią, że dziecko przyjmujące sakrament również poczuje się wyjątkowo.

Pamiętaj, że okres komunijny to gorący czas i zamawianie tortu w cukierni na ostatnią chwilę to kiepski pomysł. Zwłaszcza jeśli zależy ci na bardzo konkretnej koncepcji wypieku. Niektóre lokale przyjmują zamówienia nawet na początku roku, czyli prawie pół roku wcześniej!

Similar Posts